Bir moda markası yeni pazarlara nasıl girebilir?  

 

Free Download =>> Bir moda markası yeni pazarlara nasıl girebilir?  

Küresel moda endüstrisinin liderlerini bir araya getirecek BRICS+ Fashion Summit’in Business Programı birçok uzman ismin konuşmasına ev sahipliği yaptı. Programda, başta “yeni pazarlara açılmayı hedefleyen bir markanın hangi ülkeyi seçmesi gerektiği” olmak üzere birçok konu ele alındı.

 

BRICS+ Fashion Summit’teki Business Programı’nda katılımcılar birçok oturum düzenlendi. “Reverse Pitch, ülke uzmanları, MENA” oturumu ise katılımcıların oldukça ilgi ve dikkatini çekti.

 

Yeni pazarlara açılmayı hedefleyen bir markanın hangi ülkeyi seçmesi ve yatırımcıları nerede araması gerektiğinin ele alındığı oturumun moderatörlüğünü ise UT Projects’in Kreatif Direktörü ve Kurucusu Ümit Temurçin yaptı.

Katılımcılarla marka yaratma yolculuğunu paylaşan Türk tasarımcı Nej Nejla Güvenç, çocukluğundan beri alerjisi olduğunu ve bu sebeple yapay kumaşlardan muzdarip insanlar için çevre dostu malzemeler üretmeye karar verdiğini söyledi. Güvenç, markasının kuruluş aşamasında kendisine verilen destekten ötürü Türkiye Cumhuriyeti’nin kurumlarına teşekkür etti.

 

Fort Fashion Council CEO’su ve Kurucusu Willy Batura ise “markaların neden Orta Doğu’ya girmesi gerektiği” konusuna değindi. Dubai’yi tanıtan Batura, Orta Doğu’nun moda başkenti olduğunu belirterek Dubai’de satış yapmanın avantajlarını vurguladı.

 

Oturumdaki konuşmacılardan House of Biori CEO’su ve Tasarım Başkanı Priyanka Sarkar, dinleyicilere Orta Doğu’daki ana iş trendlerini ve bu bölgenin neden dikkate alınması gerektiğini anlattı.

“Dubai, markalarının tanıtımı ve gelişimi açısından büyük bir potansiyel barındırıyor”

 

Oturumun sonunda konuşmacılar, katılımcıların iş birliği için kendileriyle nasıl iletişime geçilebileceğini ve Dubai’nin, özellikle de markalarının tanıtımı ve gelişimi açısından neden büyük bir potansiyel barındırdığını aktardı.

 

5 gün boyunca devam eden etkinliğin B2B showroom’unda 130 tasarımcının ürünleri sunuldu ve bu ürünler moda takipçileri ve moda sektörünün diğer temsilcileriyle güçlü bağlantılar kurma fırsatı buldu. Bu bölümde Türkiye’den Nej ve Arzu Kaprol gibi markalar da yer aldı.

 

Dünya genelinden gelen 200’den fazla konuşmacı, moda endüstrisinin gelişimine iş birliği, girişimcilik ve teknoloji gibi farklı açılardan katkı sağlamak amacıyla Moskova’ya geldi. Etkinlikte bir araya gelen yaklaşık 60 ülke, Moskova’nın bu ölçekte etkinliklere ev sahipliği yapma yeteneğini ortaya koydu.

 

Hem katılımcılar hem de markalar açısından birçok fırsat barındıran BRICS+ Fashion Summit’e ilişkin açıklamalarda bulunan Moskova Belediye Başkan Yardımcısı Natalya Sergunina, “BRICS+ ülkeleri ile iş birliğini güçlendirmekte büyük potansiyel görüyoruz. İş birliği programları ile ilk çıkan sonuçlarda bunu görebiliyoruz zaten. Uluslararası moda forumu, bu başarıları temel alacak ve ortak çalışma için yeni umut verici alanları belirleyecektir” dedi.

 

 

 

Free Download =>> Bir moda markası yeni pazarlara nasıl girebilir?  

About admin