iPad Pro 2018 Creative Sketch Lifestyle Image

Yenilenmiş iPad almak güvenli midir?

Ekim 2022’de piyasaya sürülen 10. nesil iPad, yükseltmelerin o kadar da önemli olmadığı önemli fiyat artışı nedeniyle kaşları kaldırdı.

Free Download =>> Yenilenmiş iPad almak güvenli midir?

Evet, cihazın daha ucuz onarımlar ve yeni bir yatay ön kamera gibi avantajları var, ancak genellikle cihazlarından biraz daha fazlasını isteyen lise veya üniversite öğrencileri için 449 ABD doları olan 10. nesil iPad’in olmadığını düşünüyoruz. Oldukça uygun.

Öte yandan, benzer bir fiyattan başlayan yenilenmiş iPad modelleri muazzam bir değer getiriyor ve burada neden bir tane almayı düşünmeniz gerektiğini keşfedeceğiz.

Yenilenmiş bir iPad satın almak güvenli midir?

Mini bir karşılaştırmaya geçmeden önce, yenilenmiş bir cihaz satın almanın belirli riskleri vardır, çünkü bu terim her satıcı için farklı bir anlam ifade edebilir. Ancak, adil iade politikasına sahip güvenilir bir platform veya sizi karanlıkta bırakmayacak bir müşteri destek sistemi seçerseniz, bunların birçoğunu ortadan kaldırabilirsiniz

iPad’ler için Apple, Best Buy veya Amazon’a gitmek en iyi seçeneğiniz olacaktır. Ve bir anlaşma görürseniz, özellikle Apple’ın yenilenmiş vitrininde, kullanılabilirlik genellikle bir sorun olduğundan, seçeneklerinizi hemen gözden geçirmenizi ve hemen karar vermenizi öneririz.

Apple tarafından satılan yenilenmiş iPad modelleri, satıştan önce alüminyum kasa ve pilin değiştirildiği zorlu bir onarım ve test sürecinden geçer. Apple ayrıca, yepyeni bir iPad ile birlikte gelen türden resmi aksesuarlarını da kutuya dahil ediyor. Tüm bunlar, kaliteyi yansıtan düz beyaz bir kutu içinde gönderilir.

Aksesuarlar ve paketleme konusu, aksesuarları üçüncü taraf sağlayıcılar tarafından gönderebilen ve düz kahverengi kutular sağlayabilen diğer platformlarda her zaman geçerli değildir.

Yenilenmiş bir iPad nereden alınır?

Yukarıda bahsedildiği gibi, birkaç satıcıdan yenilenmiş bir iPad satın alabilirsiniz, ancak Apple, Best Buy ve Amazon vitrinlerine bağlı kalmanızı öneririz. iPad’de daha fazla çeşitlilik sunan ve hatta en iyi fırsatlardan bazılarını sunan Gazelle gibi bir hizmeti deneyebilirsiniz, ancak kilometreniz değişebilir.

PBI-iPad-Air-5-Space-Grey-1Yenilenmiş iPad modelleri, yeni gibi veya satılabilir duruma getirilmiş bir cihazda önemli indirimler sunarak tüketicilere muazzam bir değer sağlar.
Yenilenmiş bir iPad, Apple’ın mevcut iPad programlarından bazılarıyla nasıl karşılaştırılır? Peki, yenilenmiş bir iPad, Apple’ın mevcut iPad serisine karşı nasıl bir araya geliyor? Bu makaledeki birincil örnek, halen kullanmakta olduğum ve en az birkaç yıl daha kullanmaya devam edeceğim bir cihaz olan 2018 11 inç iPad Pro olacaktır.
11 inç iPad Pro (2018) ve 10. nesil iPad (2022) karşılaştırmasıiPad Pro 2018 Cihaz Görüntüsü Yatay YönlendirmeDikkate alınması gereken ilk nokta fiyatlandırmadır. 2018 11 inç iPad Pro, Apple’ın yenilenmiş mağaza sayfasında 469 dolardan başlıyor, bu da 10. nesil iPad’den 20 dolar daha fazla. Bu ekstra miktar size ne kazandırıyor? Pekala, bu bir sürü birinci sınıf donanım, daha yaşlı bir kitlenin takdir edeceği bir şey. Küçük çocuklar için bir iPad satın almak istiyorsanız, 9. nesil iPad’e bakmanızı öneririz.Ekrandan bahsetmişken, 2018 iPad Pro’daki 11 inçlik panel daha yüksek bir parlaklığa (600 nit), önemli ölçüde daha iyi kontrasta, 2. nesil Apple Pencil desteğine ve ProMotion teknolojisine sahiptir. Panel ayrıca lamine edilmiştir, bu da onarım maliyetlerini artırırken görüntüleme deneyimini iyileştirmeye yardımcı olur.10. nesil iPad’deki 10,9 inç ekran daha büyük çerçevelere, laminasyona, 500 nit maksimum parlaklığa ve 1. nesil Apple Pencil desteğine sahiptir. Ayrıca, 60Hz’de yenilenir. Son nokta herkesin odaklanacağı bir nokta olmasa da, özellikle daha geniş bir tuvalde olduğu için kullanıcı deneyiminde fark yaratıyor.iPad 10 Mavi ve Sarı Dikey ve YatayBir sonraki geldiğimiz nokta ise performans; 2018 iPad Pro’nun yaşının gösterileceği yer burasıdır, ancak bu yalnızca rakamlarla ifade edilir. Günlük kullanımda pek bir fark göremezsiniz. Ayrıca, tabletin iPadOS 16’da daha fazla özelliği desteklemesi, yeni cihazla karşılaştırıldığında hiçbir beceriksiz olmadığını gösteriyor. İlerledikçe, tablette daha az güncelleme alma şansınız var, ancak yakın gelecekte 10. nesil iPad’in gerisinde kaldığını görmüyoruz ve Apple’ın desteğini kesmeyeceğini umuyoruz.

Ardından, her iki modelde de yaklaşık 64 GB’tan başlayan depolama alanımız var. Burada kafa kafaya gidiyorlar, ancak 256 GB modele yükseltirseniz, 2018 iPad Pro, 10. nesil iPad için 599 ABD dolarına kıyasla size 60 ABD doları – 539 ABD doları – kazandıracak.

iPad’lerdeki kameralar her zaman karşılaştırmaların ana odağı değildir ve bu da benzer bir hikaye. Bu durumda, sensör 10. nesilde daha iyi olacaktır. Ancak arka kameralar söz konusu olduğunda, Pro’nun bir flaşı olmasına rağmen, cihazlar düşündüğünüzden daha benzer.

Pil ömrüne değinecek olursak, tek şarjla 10 saat kullanım alacağınız iddiası iki cihaz arasında değişmiyor ve aynı hızlı şarj standardını destekliyorlar. Anlamı, bunların üstesinden gelmek benzer bir deneyim olacaktır. Bununla birlikte, daha parlak ekranı ve daha yüksek yenileme hızı nedeniyle Pro’nun biraz daha sıkıntı çekeceğini düşünüyoruz. Son olarak, ekstralara odaklanacağız. iPad Pro, Face ID ile birlikte gelir. 10. nesil iPad’de, güç düğmesine gömülü bir Touch ID sensörü kullanacaksınız. Her iki sistem de zayıf değil, ancak ilki daha sorunsuz hissettiriyor. iPad Pro ayrıca dört hoparlörlü kurulumu ve daha iyi renk gamı ​​desteği sayesinde daha gelişmiş bir kullanıcı multimedya deneyimi sağlayacak. Apple’ın yenilenmiş mağazasındaki diğer seçenekler, 9. nesil modele kıyasla 60-120 $ tasarruf sağlayacak olan 7. ve 8. nesil iPad’dir. 2018 11 inç iPad Pro’dan daha yeni bir cihaz istiyorsanız, 4. nesil iPad Air’i de seçebilirsiniz. Ancak, yaklaşık 600 dolarınız varsa, M1 çipini ve mevcut tüm beygir gücünü grafik tasarım veya mobil düzenleme Yenilenmiş bir iPad muazzam bir değer sunar Bir iPad için alışveriş yaparken her tüketicinin bakacağı birkaç şey vardır: ekran, hoparlörler ve pil ömrü. Bazıları için performans önemli bir ölçümdür, ancak şu anda satışta olan, yenilenmiş veya yepyeni tüm iPad’ler, deneyiminizin kötü olmayacağı bir minimum eşiği karşılar. Bu nedenle, göz attığınız bir iPad’de %10-20 tasarruf elde etmek veya yenilenmiş yoldan giderek satın aldığınız ürün için daha fazla değer elde etmek birçok kişi için anlamlı olacak bir karardır.

Free Download =>> Yenilenmiş iPad almak güvenli midir?

About admin