GoPro Hero 11 Mini incelemesi: küçük aksiyon kamerası, büyük potansiyel

GoPro Kahraman 11 Mini

Free Download =>> GoPro Hero 11 Mini incelemesi: küçük aksiyon kamerası, büyük potansiyel

MSRP 450,00 $

GoPro Hero 11 Mini, ağabeyinden daha az güçlü değil.”

Artıları

 • Küçük boy
 • Etkili kontrol sistemi
 • Mükemmel su yalıtımı ve dayanıklılık
 • İki montaj braketi
 • Mükemmel görüntü kalitesi ve stabilizasyon
 • Eksileri

  • Değiştirilemez pil
  • Arkaya ve öne bakan ekranlardan yoksundur

  Çok az ödün vererek daha büyük modelle neredeyse aynı olan bir cihazın minyatürleştirilmiş bir versiyonunu sık sık görmüyoruz – yine de GoPro Hero 11 Mini’nin başarmayı amaçladığı şey bu.

  Bu minyon küçük kamera, kağıt üzerinde tam boyutlu GoPro Hero 11 Black ile tepeden tırnağa gider, ancak ne ön ne de arka ekranı vardır. Bu potansiyel olarak Hero 11 Mini’nin yerden tasarruf etmenin rahatlıktan daha ağır bastığı uygulamalar için ideal olabileceği anlamına gelir. Ama pratikte hepsi nasıl bir araya geliyor?

  GoPro Hero 11 Mini tasarımı

  GoPro Hero 11 Mini, yosunlu bir kayanın üzerinde.
  Andy Zahn / Dijital Trendler

  GoPro Hero 11 Mini ile ilgili en dikkate değer şey (küçük boyutundan sonra), büyük bir arka ekranın olmaması. Kamera tamamen güç ve kayıt düğmelerinin yanı sıra ses kontrolü kullanılarak kontrol edilir. Hero 11 Mini’de ekran yerine arkasında büyük bir ısı emici ve ikinci bir montaj braketi bulunur.

  GoPro Hero 11 Mini ile ilgili tek büyük şikayetim, çıkarılabilir bir bataryaya sahip olmaması. Bu kararın neden verildiğini tamamen anlıyorum, çünkü değiştirilebilir bir pil hiç şüphesiz Hero 11 Mini’nin boyutunu büyütmek anlamına gelirdi. Bununla birlikte, kameranın ömrünü sınırlar ve pilde bir şeyler ters giderse, tüm cihaz yanar.

  GoPro Hero 11 Mini görüntü kalitesi

  GoPro Hero 11 Mini, daha yaygın olanın mükemmel performansını yansıtır Kahraman 11 Siyah; yani gerçekten çok yetkin. Uzun 8:7 sensör, birden fazla platformda paylaşmak için tek bir çekimden birçok farklı en boy oranını çekmenizi sağlar. Saniyede 60 kare (fps) hızında 5,3K’ya, 120 fps’ye kadar 4K’ya ve 240 fps’ye kadar 2,7K’ya kadar çekim yapabilir. Dardan Hiper Görüntüye kadar çok sayıda görüş alanı seçeneği mevcuttur ve kamera, Hypersmooth 5.0 sabitlemenin yanı sıra Horizon Lock içerir.

  Hero 11 Mini, daha yaygın olan Hero 11 Black’in mükemmel performansını yansıtır.

  Görüntü kalitesi ve kamera seçenekleri Mini’nin abisi ile aynı olduğu için burada daha fazla detaya girmeyeceğim. Görüntü kalitesine daha derin bir dalış için, GoPro Hero 11 Black ile ilgili son incelememe göz atın.

  GoPro Hero 11 Mini performansı

  GoPro Hero 11 Mini'nin arkadan görünümü.
  Andy Zahn / Dijital Trendler

  Hero 11 Mini’den çok daha küçük olmak Hero 11 Black, ısıyı dağıtmak için çok daha zorlu bir zamana sahip olduğu anlamına gelir, bu nedenle arka kısım büyük bir ısı emicidir. Neyse ki, bu soğutucu çok iyi çalışıyor gibi görünüyor ve aşırı ısınma ile ilgili herhangi bir sorun yaşamadım. Bununla birlikte, deneyimime şüpheyle yaklaşın, çünkü kamerayı test ettiğim çoğu zaman hava sıcaklıkları donma noktasının altındaydı.

  Hero 11 Mini’nin performansının diğer önemli yönü, ön veya arka ekranın olmamasının kullanıcı deneyimini nasıl etkilediğidir. Bunun ne kadar az rahatsızlık verdiğine mutlu bir şekilde şaşırdım. Evet, bazen çekimlerimi doğrudan önizlemeyi veya çeşitli ayarları yapmak için dokunmatik ekran kullanmayı özlüyorum, ancak gerçek şu ki, bu kolaylıkların yokluğuna çok hızlı bir şekilde uyum sağlayabildim.

  Hero 11 Mini, ayarların ayrıntılı olarak değiştirilebildiği bir Android veya iOS cihazında GoPro Quik uygulamasına bağlanabilir. Cihazın kendisinde, küçük üst LCD ekranda görüntülenen çeşitli menülerde gezinmek için güç ve kayıt düğmeleri kullanılır. Bu ekran, kalitesi ve okunabilirliği açısından gerçekten oldukça etkileyici ve biraz pratikle, yalnızca iki düğmeyi kullanarak farklı modları ve ayarları kolayca değiştirebildim.

  Su geçirmezlik ve dayanıklılık açısından, Hero 11 Mini düşmeye karşı dayanıklıdır ve 33 fit’e kadar su geçirmez olarak derecelendirilmiştir. Hero 11 Black zaten etkileyici bir şekilde sağlamdı ve eğer bir şey varsa, Mini – nispeten savunmasız ekranları olmadığı için – ağabeyinden daha fazla ceza alabilmelidir.

  Mikrofon dizisinin ses kalitesi, tam boyutlu Hero 11 Black ile aynıdır. Burada bir dereceye kadar uzlaşma bekliyordum, ancak bu konuda ne kadar iyi performans gösterdiğine hoş bir şekilde şaşırdım. YouTube videolarım için hızlı vlog tarzı klipler kaydetmek için sık sık Hero kameraları kullanıyorum ve Hero 11 Mini bu amaç için harika. Bununla birlikte, bu kameranın öne bakan ekranı kompozisyonu çok daha kolay hale getirdiğinden, tam boyutlu Hero 11 Black’e vlog çekme avantajını verirdim.

  Mini’de kompozisyonla ilgili bazı varsayımlar var, ancak geniş açılı bir GoPro lensle, neye doğrulttuğunuz her şey çerçevede olacak, bu yüzden önemli değil. Belirli bir çekimi daha dikkatli bir şekilde kadrajlamak istediğimde, kameranın gördüğü şeyin kablosuz önizlemesini almak için kamerayı hemen telefonumdaki Quik uygulamasına bağladım.

  GoPro Hero 11 Mini pil ömrü

  GoPro Hero 11 Mini'nin kum ve su ile üstten görünümü.
  Andy Zahn / Dijital Trendler

  Deneyimlerime göre Hero 11 Mini’nin pil ömrü Hero 11 Black’inkine benzer. Hero 11 Black ile her zaman yeni bir pille değiştirebilirsiniz, Hero 11 Mini ise pili her bittiğinde yeniden şarj edilmelidir. Bunu göz önünde bulundurarak, gerekirse doldurulabilmesi için Hero 11 Mini ile birlikte taşınabilir bir pil bankası taşımanızı tavsiye ederim. İyi haber şu ki, USB bağlantı noktasının kapısı daha büyük olan Hero 11 Black’e göre daha kolay açılıyor, bu nedenle şarj etmek daha az zahmetli.

  GoPro Hero 11 Mini yazılımı ve aboneliği

  Son yıllarda, GoPro’nun sunduğu abonelik hizmeti tonlarca değer sunacak şekilde büyüdü. Kamera ve aksesuarlardaki indirimlerden otomatik yüklemelere, ücretsiz ve sınırsız bulut depolamaya kadar, bir GoPro satın alırken gerçekten bir zorunluluktur. Abonelik ne olursa olsun, Quik uygulaması, entegre menü sisteminde bulunandan daha ayrıntılı kamera kontrolüne izin verdiği için Hero 11 Mini ile eşleştirmek için gerekli bir araçtır. Hem Android hem de iOS için mevcuttur ve iyi tasarlanmış ve oldukça kullanışlıdır.

  GoPro Hero 11 Mini fiyatı ve bulunabilirliği

  GoPro Hero 11 Black'in yanındaki GoPro Hero 11 Mini.
  Andy Zahn / Dijital Trendler

  Diğer GoPro kameralarda olduğu gibi, Hero 11 Mini’nin fiyatı büyük ölçüde GoPro abonelik hizmetini satın alıp almadığınıza bağlıdır. Şu anda 450 dolarlık bir MSRP ile mevcut. Bununla birlikte, bir abonelikle bu fiyat çok daha makul bir 300 $ ‘a düşüyor. Aboneliğin yıllık maliyeti 50 ABD dolarıdır ve Hero 11 Mini’nin toplam maliyeti 350 ABD dolarına düşer.

  Bu, Hero 11 Black’ten 100 $ daha azına denk geliyor; bu, birçok benzer yeteneği göz önüne alındığında, Mini’yi bir pazarlık haline getiriyor. Mini kabaca aynı fiyat Hero 11 Mini’nin birçok özelliğinden yoksun olmasına rağmen daha da küçük olan DJI Action 2. Insta360 Go 2, başka bir küçük aksiyon kamerasıdır. Daha küçüktür ve GoPro veya DJI’dan daha ucuzdur, ancak her ikisine kıyasla ciddi şekilde sınırlıdır.

  Tonlarca vaat içeren minyatür bir kamera

  Uzaktan kumandalı bir sörf tahtasında GoPro Hero 11 Mini.
  Andy Zahn / Dijital Trendler

  GoPro’nun tam boyutlu Hero 11 Black’i Mini’nin daha küçük kasasına sığdırmayı başarması gerçekten etkileyici. Bu, yeni bir aksiyon kamerası için pazardaki herkes için iyi bir seçenek yelpazesi oluşturur.

  Drone’lar, RC araçları veya daha kompakt bir kamera istediğiniz herhangi bir uygulama için daha küçük bir kamera arıyorsanız, Mini seçeceğiniz kameradır. Aynı zamanda tam boyutlu Siyahın gücünü daha düşük bir fiyata elde etmenin çekici bir yolu. Kamera kontrollerine, kompozisyon için ön ve arka ekranlara ve değiştirilebilir pillere daha kolay erişmeniz gerekiyorsa Hero 11 Black daha iyi bir seçimdir.

  Sonuç olarak, GoPro Hero 11 Mini küçük olabilir, ancak küçücük boyutlarına rağmen daha az güçlü değildir.

  Free Download =>> GoPro Hero 11 Mini incelemesi: küçük aksiyon kamerası, büyük potansiyel

  About admin

  mi