YouTube, Mobil Uygulamada Güncellenmiş Para Kazanma Yönergelerini ve Yeni Analiz Araçlarını Duyurdu

YouTube Para Kazanma Yönergelerini ve Yeni Analiz Araçlarını Duyurdu

YouTube’da var ilan edildi onun için bir güncelleme Uygulamada hangi içeriğin para kazanmaya uygun olduğunu belirleyen Reklamveren Dostu Yönergeler.

Free Download =>> YouTube Para Kazanma Yönergelerini ve Yeni Analiz Araçlarını Duyurdu

İçerik oluşturucular, YouTube’un bu cephedeki düzenlemelerinden ve politika ve yaklaşımdaki çeşitli değişikliklerden, bir videonun kurallara aykırı düşmesi durumunda onları para kazanma fırsatlarından anında mahrum bırakabileceğinden sık sık hayal kırıklıklarını dile getirdiler.

Yönergeler esas olarak yasa dışı ve rahatsız edici içeriği kapsar, ancak belirli değişiklikler açısından YouTube şu öğeleri güncelliyor:

  • Yetişkin içerik – Yetişkinlere uygun bağlantılar, kötü dil ve yetişkinlere uygun materyal içeren video küçük resimleri para kazanma için uygun olmayacaktır.
  • Şiddet – Bağlam olmadan cesetleri gösteren içerik, gerçek insanlara yönelik oyun şiddeti ve ‘zımni bir ölüm anını gösteren videolar reklam geliri için uygun olmayacaktır. YouTube, şiddet içeren eylemler bağlamında “kasıtlı olarak şok etmek ve tiksindirmek için” oluşturulan eylemleri de şeytanlaştıracak.
  • Zararlı veya tehlikeli eylemler – Reşit olmayanların katılımcı veya kurban olarak yer aldığı tehlikeli eylemler veya gösteriler reklam geliri elde etmeyebilir. göz önüne alındığında bu önemli bir odak noktasıdır. çocuk ölümlerinde artış tehlikeli çevrimiçi yarışmalara katılmanın bir sonucu olarak.
  • Uygunsuz Dil – YouTube bunu söylüyor Artık tüm küfür türleri eşit olarak ele alınacak ve önem düzeylerine göre farklılaştırılmayacak – ancak YouTube ayrıca “cehennem” ve “lanet olsun” gibi kelimeleri artık küfür olarak ele almadığını da belirtiyor. Bu biraz garip olsa da: ‘İlk 8 saniyeden SONRA küfür kullanılan içerik reklam geliri elde edebilir. Ancak videonun ilk 8 saniyesinde küfür kullanılırsa para kazanılmaz.’ Doğru.
  • Uyuşturucuyla ilgili içerik – Yasadışı uyuşturucuların sergilenmesi ve tartışılmasına ilişkin mevcut kurallara ek olarak, uyuşturucu kullanımı ve/veya oyun içeriğinde uyuşturucudan bahsedilmesi artık para kazanmayı ortadan kaldırmayı da tetikleyecek.
  • Dürüst olmayan davranışlara izin verme – Bu, insanların mağaza çalışanlarının kimliğine büründüğü artan şaka videolarının üstesinden gelmek için tasarlanmış yeni bir kılavuzdur. YouTube, mülk sahibinin izni olmadan bir perakende mağaza çalışanı gibi davranmanın artık şeytanlaştırmayı da tetikleyeceğini söylüyor. Bu kategorideki diğer bir özellik de video oyunlarında hile yapmaktır. Rekabetçi e-sporda bilgisayar korsanlığı yazılımları artık kurallara da aykırı.

Gördüğünüz gibi, YouTube’un yönergeleri, değişen içerik oluşturucu davranışları ve etkinlikleriyle uyumlu olarak gelişiyor – ancak en azından benim okumama göre bazıları hala biraz kafa karıştırıcı görünüyor ve bazı içerik oluşturucular arasında endişeye neden olabilir.

Mesela, ilk 8 saniyede küfür olmaması – bu biraz tuhaf görünüyor, ancak fikir şu ki, eğer küfür tüm klibin odak noktası değilse, o zaman reklam ortakları için daha kabul edilebilir.

İşte genel bir bakış YouTube’un küfürle ilgili reklam yönergeleri.

Kristal berraklığında, değil mi? Her neyse, kurallar böyle söylüyor.

Ayrı bir cephede, YouTube ayrıca ilan edildi ki onun Analytics’te Research’ün masaüstü sürümünde bulunmayan ek özellikleri içerecek bir mobil sürümünü Studio mobil uygulamasında kullanıma sunmak.

“Bu mobil sürüme erken erişimi olan içerik oluşturucular, YouTube’da en çok yapılan aramalar, içerik boşlukları ve kitlelerinin ilgi alanlarına göre konulara ilişkin izleme etkinliği gibi analizleri görecek. Başlangıç ​​olarak, analizler ABD merkezli izleyicilerin etkinlikleriyle sınırlı olacak.”

YouTube, Search Insights’ı Nisan ayında masaüstünde kullanıma sundu ve bu genişletme, YouTube’un belirttiği gibi, video performansınızı en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olacak bazı ek analiz araçlarıyla birlikte mobil sürümü büyük ölçüde uyumlu hale getirecek.

About admin