Bozuk PSU'nuzla ilgili sorunları nasıl giderirsiniz - Özel Oyun ve Meraklısı Bilgisayar Blogu

Bozuk Bilgisayarınızı Nasıl Tamir Edersiniz?

Free Download =>> Bozuk Bilgisayarınızı Nasıl Tamir Edersiniz?

Bilgisayarınız açılmıyorsa sorunun kaynağı büyük olasılıkla güç kaynağı olabilir. Önceki videolarda, güç kaynağınızın arızalı olabileceğine dair birkaç işaretin ana hatlarını çizmiştik, ancak bu videoda, sorunu izole etmek ve umarız çözmek için bazı temel sorun giderme işlemlerinin üzerinden geçeceğiz.

İlk olarak, bunun yerel bir elektrik sorunu olmadığını doğrulamamız gerekecek.

  1. Sorunun duvar prizinden mi yoksa atmış bir sigortadan mı kaynaklandığını test edin, PC’yi çalışan bilinen bir prize takarak satın alın
  2. Çalıştığı bilinen bir kabloyla değiştirerek güç kablosunun sorun olmadığını onaylayın
  3. Tüm güç kablosu bağlantılarını sıkılık açısından kontrol edin
  4. | konumunda olduğunu doğrulamak için PSU’nun arkasındaki güç anahtarını kontrol edin. durum
  5. PSU’da harici aşınma veya aşırı ısınmadan kaynaklanabilecek hasar olup olmadığını kontrol edin

Bu adımları tamamlamanıza rağmen bilgisayarınız hala açılmıyorsa, PSU’nun kendi işlevselliğini değerlendirmek için Jumper Testi adı verilen işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

  1. Güç kaynağınızı ana karttan ve güç kablonuzdan tamamen ayırın. Modüler güç kaynakları için 20 pimli konnektörü takılı bırakın. Bir saniye içinde ihtiyacın olacak.
  2. Metal bir ataşı U Şeklinde bükün
  3. Güç Kaynağı anahtarı O konumunda ve fişi çekilmiş durumdayken, ataşın bir ucunu yeşil pime ve diğer ucunu siyah pime sokun.
  4. PSU’yu prize takın ve güç anahtarını çevirin. PSU fanınız dönüyorsa, bu, güç aldığı ve tamamen arızalanmadığı anlamına gelir. Bu, yine de sorunlarınıza kısmi bir arızanın neden olduğu anlamına gelebilir, ancak sorunun başka bir yerde olduğu anlamına da gelebilir. Fan dönmüyorsa, güç kaynağını değiştirme zamanı gelmiştir.

 

About admin

mi