RGB PC’yi Nasıl Oluşturursunuz?

Yapılarımızın odak noktası her zaman biçimden çok işlev olsa da, bazı müşterilerin amiral gemisi kasalarımızın ve ince aydınlatmanın sağlayabileceğinden daha fazla flaş istediğinin farkındayız. Estetik odaklı alışveriş yapan bu kişiler için biraz RGB aydınlatma tam da canlarının istediği şey olabilir. Bu yazıda, en iyi RGB PC’yi nasıl oluşturacağımızı inceleyeceğiz.

Free Download =>> RGB PC’yi Nasıl Oluşturursunuz?

RGB PC nedir?

RGB, dijital ekranlar ve elektronik için kullanılan ana renkler olan Kırmızı Yeşil Mavi anlamına gelir. Sektörümüzde evrensel olarak bir PC veya bileşenlerinin çok renkli aydınlatma özelliklerine atıfta bulunmak için kullanılır. Doğru bir şekilde yapılandırılıp senkronize edildiğinde RGB, PC yapınızın genel görünümünü ve çekiciliğini önemli ölçüde artırabilir.

RGB PC

ARGB ve RGB nedir?

ARGB, temelde RGB teknolojisinin daha gelişmiş bir versiyonu olan Adreslenebilir RGB’nin kısaltmasıdır. Standart RGB bileşenleri daha çok statik renkler veya döngüsel renk döngüleriyle sınırlıyken, ARGB darbe, “nefes alma”, flaş veya sesle senkronize olacak şekilde programlanabilir ve yapınızın görsellerini daha da geliştirmek için size daha fazla seçenek sunar. ARGB bileşenleri genellikle daha pahalıdır, ancak bize göre avantajları yatırıma değer.

RGB ile hangi Bileşenler gelir?

CPU’lar ve sabit disklerin yanı sıra, hemen hemen her PC bileşeni artık bir düzeyde RGB ile donatılabilir. Anakartlar, RAM, soğutucular, fanlar, kasalar, GPU’lar ve fareler ve klavyeler gibi çevre birimlerinin tümü aydınlatma seçenekleriyle mevcuttur, bu nedenle bütçenizin izin verdiği ölçüde bunlardan herhangi birini sisteminize ekleyin. Bu yeterli değilse, efekti geliştirmek için ek RGB aydınlatma şeritleri de ekleyebilirsiniz. Yine de emin olmak isteyeceğiniz bir şey, tüm RGB bileşenlerinin birbiriyle uyumlu olmasıdır. Tam işlevsellik için bir tür RGB cihazına (Aura, iCUE, vb.) bağlı kalmanızı öneririz.

En İyi RGB Denetleyicileri ve Yazılımı

RGB donanımınız sonlandırıldığında, tam efekti senkronize etmek için bir RGB denetleyicisine ve yazılımına karar vermeniz gerekir. Orta ve üst düzey anakartların çoğu yerleşik bir RGB denetleyiciyle birlikte gelir. Ayrık seçenekler de mevcuttur ve hatta bazı RGB paketleri bir tane ile birlikte gelir, ancak tercihimiz mümkün olan her yerde yerleşik denetleyiciyi kullanmaktır.

Denetleyici yazılımı, RGB’nizin rastgele yerine konserde çalışması için her bir cihazı nasıl senkronize edeceğinizdir. Bir dizi seçenek mevcuttur ve belirli kurulum süreci yazılımın kendisine bağlıdır, bu nedenle yardım için üreticinin belgelerine bakın. Ayrıca, RGB donanımınızla uyumlu yazılımı kullandığınızdan emin olmak isteyeceksiniz, ancak favorilerimiz arasında şunlar yer alıyor:

About admin