Pinterest, Fikir Pinleri için Yaratıcı Ödül Programını Sonlandırıyor

Pinterest, Yaratıcı Ödül Programını Sonlandırıyor

Pinterest’in İçerik Üretici Ödülleri programı içerik oluşturucuların para kazanması için bir araç sağladı Pinterest tarafından sağlanan aylık istemlere dayalı olarak temalı Fikir Pinleri oluşturmak.

Free Download =>> Pinterest, Yaratıcı Ödül Programını Sonlandırıyor

Bu, Pinterest’in hem Fikir Pin etkinliğini teşvik etmesini hem de bu Pinleri daha ilgi çekici öğelere yönlendirmesini sağladı – ancak şimdi projeden uzaklaşıyor.

Programın Çarşamba günü sona ermesinin ardından, [Pinterest] bir Pinterest sözcüsü, Ağustos, Eylül veya Ekim aylarında en az bir ödül hedefine katılan programdaki içerik oluşturuculara bir kereye mahsus bir bonus ödeyeceğini söyledi. Şirket, ne kadar ikramiye verdiğini veya kaç kişinin yaratıcı ödül programının bir parçası olduğunu paylaşmayı reddetti.”

Çeşitli sosyal platformlar, değişen başarı düzeyleriyle benzer teşvik programları sundu, ancak çoğu zaman sonunda sürdürülemez hale geldi. Hangisi, bazı açılardan bekleniyor. Platformlardan yapılan doğrudan ödemeler, içerik oluşturucuları diğer para kazanma yollarına yönlendirmek için ideal bir şekilde tasarlanmış yardımdır ve bu ödemelerin kendilerine güven oluşturmaya yönelik değildir.

Snapchat, artık belirli tematik hedeflere daha uyumlu hale gelen Spotlight programında da benzer sorunlar yaşarken, TikTok en iyi yıldızlarının ödeme almaya devam etmesini sağlamanın en iyi yolu üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Bunun, içerik oluşturucuları uygulamada gönderi paylaşmaya teşvik etmek için tasarlanmış başka bir program olan Pinterest’in 500.000 $’lık İçerik Oluşturucu Fonu’ndan ayrı olduğunu belirtmekte fayda var.

İçerik Oluşturucu Fonu özellikle şunları desteklemeyi amaçlamaktadır: Orantısız bir şekilde yetersiz temsil edilen yaratıcılar ve topluluklar ve bu program bu aşamada devam edecek.

Özellikle reklamların eklenmesini desteklemeyen ve görüntülemelere dayalı olarak geliri doğrudan ilişkilendirebileceğiniz içerik biçimlerinde içerik oluşturucu finansmanının kodunu çözmek karmaşıktır. Henüz hiçbir platform bunu %100 doğru yapamadı, ancak gelecekte sürdürülebilir içerik oluşturucu finansmanı için daha fazla yol sağlayabilecek daha fazla seçenek gelişiyor.

Ama görünüşe göre, Pinterest bunun olmadığını anladı. Program bu hafta Çarşamba günü sona erecek.

Free Download =>> Pinterest, Yaratıcı Ödül Programını Sonlandırıyor

About admin