Rapor, Instagram ve TikTok'ta En Sık Paylaşılan Hayat Olaylarına Bakıyor

Instagram ve TikTok’ta En Sık Paylaşılan Hayat Olayları

Sosyal medya, insanların arkadaşlarını ve ailelerini bilgilendirmek ve önemli dönüm noktalarını, değişiklikleri vb. kutlamak için büyük yaşam olaylarını ve güncellemelerini paylaştığı yerdir.

Free Download =>> Instagram ve TikTok’ta En Sık Paylaşılan Hayat Olayları

Ancak, insanların her uygulamada paylaşma olasılığı en yüksek olan yaşam olayları nelerdir?

gelen takım Confused.com Geçenlerde yaşam eğilimleri hakkında daha geniş bir çalışma üstlendi içerik planlamanız için bazı değerli bağlamlar sağlayabilecek hashtag kullanımına dayalı olarak Instagram ve TikTok’taki en popüler yaşam olayı gönderilerine ve her uygulamada doğru kitlelerle nasıl bağlantı kuracağınıza da baktı.

Öncelikle, Instagram’da – işte Instagram gönderilerinde en çok paylaşılan ilk on yaşam olayı:

Bunların hepsi oldukça mantıklı, çoğunluğu kutlama etkinlikleri – yine de her biri için gönderi hacmindeki farklılıklar dikkate değer.

Buna dayanarak, bir marka uygulamada yeni ev alıcılarına pazarlama yapmayı düşünebilir veya yeni işe alınanlar hakkında gönderi paylaşabilir veya bu önemli yaşam olaylarını temel alan kampanyalar için daha büyük bir odak noktası haline getirebilir.

TikTok’ta ilk 10 liste, bazı küçük farklılıklarla benzer.

Yaşam olayları raporu

TikTok’ta ‘Ayrılık’ çok daha yüksek (IG’de listede 11. sırada geliyor), ‘Evlilik’ ise o kadar yüksek değil (TT’de 23. sırada). Bunun ne anlama geldiğinden emin değilim – Başlangıçta TikTok’un daha genç izleyicilerinin evlilik hakkında daha az tartışmaya yol açacağı sonucuna vardım, ancak ayrılık (boşanma gibi) önemli bir odak noktası, bu yüzden…

Belki ayrılmış insanların yeni bir ortak bulmak için TikTok’a atlama olasılığı daha yüksektir.

“Cinsiyet açıklaması” da TikTok’ta daha büyük bir odak noktası (IG’de 13. sırada), “Ölüm” ve “Cenaze” ilk 10’a giriyor.

Bu trendlerden bazıları kitle demografisindeki farklılıklarla ilgili olabilir, ancak farklılıkları ve iki uygulamada her konunun ne kadar önemli olduğunu not etmek ilginçtir.

Tabii ki, çoğunlukla, bu araştırma zaten bilmediğiniz pek çok şeyi ortaya çıkarmıyor – her iki uygulama da kutlama gönderileri ve tüm önemli yaşam dönüm noktalarını ve vardiyaları içeren önemli duyurular için kullanılıyor.

Ancak her birinin popülaritesini karşılaştırmak ve bunun kullanıma göre pazarlama ve erişiminizle nasıl ilişkili olabileceğini düşünmek ilginçtir.

 

Free Download =>> Instagram ve TikTok’ta En Sık Paylaşılan Hayat Olayları

About admin